Hakkımda

Ahmet Duran Erken Kimdir ?

Kişisel Siteme Hoşgeldiniz 🙂

Kısaca kendimden bahsetmem gerekirse, Ocak 1996 da Kayseri’de Kayserili bir ailede doğmuşum. Ailem babam daha doğmadan önce Ankara’da yaşamaya başlamış. Küçüklüğümün bir kısmı Kayseri’de geçmiş olsa da hayatım Ankara’nın ayazında büyüyerek geçti. İlk ve Orta öğretimi Ankara’da tamamladım. Liseyi yine Ankara’da olan Yenimahalle Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde tamamladım. Lise yıllarımda elektronik ve bilgisayara karşı olan ilgim beni hocalarımın peşinden Uluslararası Robot Yarışmasına sürükledi ve  7. Uluslararası  Robot yarışmasında Ekibim ile beraber 1.oldum. O dönemlerde Vb.net ve Sosyal Mühendisliğe karşı ilgim gelişmeme öncülük etti. 2015 Yılında Girne Amerikan Üniversitesi Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği’ne (BÖTE) başladım. İngilizce hazırlık okudum ve B1 kurunu 75 puan ile bitirdim. Geçtiğimiz yıl kader beni Nişantaşı Üniversitesi Havacılık Elektrik Elektroniği bölümüne sürükledi. Halen burada okumaya devam etmekteyim.

İlgi alanlarım ve Program bilgilerim

Mobil uygulama ve Web site yönetimine karşı ilgim var ve halihazırda yönettiğim, editörlüğünü yaptığım website ve mobil uygulama bulunmakta.

1 Yıla yakın süredir Sketchup ile 3D modelleme Lumion ve Camtasia ile Animasyonlar hazırlıyorum.

SHGM portalı üzerinde halihazırda İHA-0, İHA-1 Lisanslarım ile Drone uçurma yetkisine sahibim. Daha önce Phantom 4 Pro modeli ile birçok projede görev aldım.